Szkolenie on-line 18.10.2024 r.
Szanowni Państwo!
Małopolskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych serdecznie zaprasza na szkolenie on-line, które odbędzie się dnia 18 października 2024 r. (piątek) w godzinach 9.00-15.00.
Tematem szkolenia będzie:
"Określanie zużycia technicznego, funkcjonalnego i aspekty zużycia środowiskowego budynku w świetle Rozporządzenia w sprawie wyceny nieruchomości”
Prowadzący:
Anna Konopka
Anna Konopka – rzeczoznawca majątkowy, uprawnienia zawodowe z zakresu szacowania nieruchomości nr 1809, nadane przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w 1996r., licencja zawodowa pośrednika w obrocie nieruchomościami, nadana przez Ministra Infrastruktury w 2009 r., członek Komisji Arbitrażowej przy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych (PFSRM) oraz Komisji Pojednawczo-Arbitrażowej przy Łódzkim Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Majątkowych (ŁSRM), odznaczona srebrną i brązową odznaką honorową PFSRM.
- mgr inżynier budownictwa, uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno- budowlanej wydane przez Urząd Wojewódzki w Łodzi w 1991 r., w pracy zawodowej w budownictwie pełniła funkcje kierownika zespołu budów, kierownika działu przygotowania produkcji i kalkulacji w dużym przedsiębiorstwie budowlanym, a także rzeczoznawcy techniczno-cenowego w spółce kapitału niemieckiego oraz specjalisty ds. ofert budowlanych na rynek niemiecki,
- prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wycen nieruchomości; wieloletnia współpraca z sądami, urzędami skarbowymi i kancelariami komorniczymi,
- wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego na studiach podyplomowych z wyceny nieruchomości w zakresie podejścia kosztowego i oceny zużycia budynków,
- autorka szkoleń: „Stan techniczny budynku. Aspekty praktyczne określania zużycia technicznego”, „Budynek z punktu widzenia użytkowania i zużycie funkcjonalne budynku”, „Środowiskowe aspekty zużycia budynków”, „Nakłady – rozliczanie według zasad kosztowych i rynkowych”, „Pojęcia i terminy architektoniczno-budowlane w praktyce rzeczoznawcy majątkowego”, „Czytanie rysunków technicznych budowlanych” oraz „Typologia budynków i wycena w podejściu kosztowym”.
Forma szkolenia: on-line.
Liczba godzin warsztatowych: 8 (4 pkt).
Koszt uczestnictwa:
- dla członków Stowarzyszenia – 200,00 zł (bez zaległości składkowych)
- dla rzeczoznawców majątkowych nie będących członkami MSRM oraz członków MSRM posiadających zaległości składkowe - 350,00 zł
- dla osób nie będących rzeczoznawcami majątkowymi - 350,00 zł + 23% VAT (430,50 zł).
Forma rejestracji na szkolenie:
Rejestracja uczestników na szkolenie odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego (wzór w załączeniu) przysłanego wraz z potwierdzeniem dokonania przelewu na adres e-mail: msrm@msrm.org.pl
Zgłoszenia bez wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego wraz z potwierdzeniem dokonania przelewu, nie będą uznawane jako gwarantujące udział w szkoleniu.
Termin zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu: do 15.10.2024 r. (wtorek).
Po wskazanym terminie formularze i wpłaty nie będą przyjmowane.
Brak obecności na szkoleniu uniemożliwia otrzymanie zaświadczenia o odbyciu szkolenia.
Organizator zastrzega możliwość dokonania zmian przedstawionego ramowego programu szkolenia.
Zaświadczenia o odbyciu szkolenia, zostaną wysłane pocztą mailową po realizacji szkolenia.
Omawiane będą następujące zagadnienia:
a. Stan techniczny, trwałość i zużycie techniczne budynku. Podstawowe pojęcia dotyczące problematyki. Zużycie i jego miara. Prognozowanie okresu trwałości i okresu użytkowania. Czynniki wpływające na stan techniczny budynków. Przegląd metod określania zużycia technicznego i ich zastosowanie. Przykłady.
b. Budynek z punktu widzenia użytkowania i jego zużycie funkcjonalne. Czynniki wpływające na ocenę stanu techniczno- użytkowego budynku. Wskaźniki identyfikacji kluczowych cech. Rys zagadnień interdyscyplinarnych związanych z tematyką. Atrybuty ważne dla różnych typów budynków (wybór). Korelacja zużyć technicznego i funkcjonalnego.
c. Diagram dot. czynników zużycia budynków. Źródła zagrożeń. Podstawowe przepisy prawne związane z ochroną środowiska. Wskaźniki do oceny aspektów środowiskowych dot. zużycia budynków. Obiekty powodujące problemy środowiskowe. Wpływ czynników środowiskowych na budynki i ich użytkowników.
Serdecznie zapraszamy!