Jubileusz 30-lecia MSRM 08.05.2023 r.

Kraków, 18.05.2023 r.

 

Jubileusz 30-lecia działalności MSRM

 

Dokumentacja filmowa - link: https://youtu.be/qGfrOksowXg

 

Dnia 8 maja 2023 r. w Hotelu Saski w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie członków Małopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Krakowie oraz zaproszonych honorowych gości.

 

Jubileusz został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Stanisława Mazura.

 

Wśród zaproszonych na Jubileusz gości znalazły się także znamienite osobistości: Wiceprezydent Miasta Krakowa Jerzy Muzyk, Prezydent PFSRM Tomasz Ciodyk, Dyrektor Wydziału Geodezji UMK Maria Kolińska, Dyrektor Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Krakowie Anna Skórka, Dyrektor Wydziału Planowania UMK Elżbieta Szczepińska, Dyrektor Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie Małgorzata Boryczko, Prezes Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami-Delegatury w Krakowie Barbara Grzesiek, Prezes Zarządu Polskiego Związku Deweloperskiego - Oddział Krakowski Malgorzata Nowodworska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań Piotr Legerski, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań Lucyna Płonka, Profesorowie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - Bartłomiej Marona oraz Michał Głuszak oraz Członkowie Honorowi Stowarzyszenia - Lucyllia Głogowska, Henryk Jędrzejewski i Jerzy Dydenko.

 

Działalność Małopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych, ugruntowana poprzez ponad 30-letnie funkcjonowanie, była i jest skupiona w zasadniczej mierze na szeroko pojętej integracji środowiska rzeczoznawców oraz podnoszeniu ich wiedzy zawodowej jak również reprezentowanie środowiska wobec władz państwowych, samorządowych, środowisk biznesowych czy naukowych. Bogata historia i niewątpliwy dorobek mający swoje odzwierciedlenie w organizacji licznych seminariów i konferencji, w tym rozpoznawalnej w środowisku Konferencji „Waza”, organizowanej w latach 1997-2015, której celem była ocena dziedzictwa, perspektyw i wartości nieruchomości zabytkowych, stanowią wizytówkę Stowarzyszenia i jego znak rozpoznawczy.

 

Zarząd Stowarzyszenia nie poprzestaje na tym co było, stara się wybiegać w przyszłość, tworzyć nowe możliwości rozwoju, nawiązując współpracę nie tylko z innymi środowiskami działającymi w branży nieruchomości, ale także prowadząc aktywną współpracę ze środowiskami naukowymi. Współpraca ta realizuje się obecnie poprzez wymianę poglądów na gruncie naukowym i praktycznym, w oparciu o wzajemne doświadczenia, identyfikację potrzeb i problemów, w postaci organizacji szkoleń i seminariów realizowanych wspólnie ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego.

Te wszystkie aspekty związane z działalnością Małopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych znalazły odzwierciedlenie w wypowiedziach uczestników, zaproszonych gości i organizatorów Jubileuszu.

 

Obchody Jubileuszu MSRM odbyły się w gościnnych progach znakomicie odrestaurowanego, dostosowanego do najwyższych standardów, urokliwego 5 gwiazdkowego Hotelu Saskiego, bodaj w najpiękniejszej w Polsce sali balowej, w której przed laty występowały takie osobistości świata muzycznego jak: Franciszek Liszt, Johannes Brahms czy Ignacy Paderewski. Uroczystość uświetnił akompaniament muzyki tanecznej oraz wyszukane menu, które przygotował dla uczestników szef kuchni Hotelu Saski.

Podczas Spotkania Jubileuszowego nie zabrakło wspomnień przywołujących zasłużonych dla Stowarzyszenia osób które odeszły, ale także tego, co zostało w pamięci, co tworzyło i nadal tworzy zręby rzeczoznawczej rzeczywistości.

 

 

Prezes MSRM

Katarzyna Ruppert -Grembowska

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X